Płytę „Lot na Marsa” możecie zamówić pisząc na adres sklep@skytruck.pl

Zły Krok

Singiel „Zły krok” zapowiada album „Lot na Marsa. Utwór opowiada o skomplikowanych relacjach, których nie umiemy naprawić ani zakończyć w odpowiednim czasie, pomimo, że mogą na nas negatywnie wpływać. Nieraz takie sprawy ciągną się miesiącami, latami i mają destrukcyjny wpływ na nas samych jak i nasze otoczenie; jednak z jakiegoś powodu wolimy przebywać w tej tzw. strefie komfortu. Jako, że przygotowujemy się do Lotu na Marsa, trzeba jak najszybciej zmierzyć się z tymi sprawami, by zdążyć przed podróżą - mówi lider i gitarzysta zespołu Tomek Boruch. W utworze partie skrzypiec skomponował i zagrał Jelonek, który świetnie wpasował się w gitarową stylistykę Skytruck, idealnie podkreślając nastrój utworu.

Lot na Marsa - singiel

Lot na Marsa będzie otwierał naszą nową płytę. Inspiracją do powstania muzyki były m.in. wczesne utwory zespołu Queen o punkowym wręcz charakterze. Oczywiście nasze brzmienie osadzone jest dużo nowocześniej- lata 90' połączone z teraźniejszością, ale publiczność i my sami kochamy żywe, rytmiczne piosenki, do których można skakać na koncertach i chcemy poniekąd przywrócić modę na takie granie - mówi gitarzysta i lider zespołu Tomek Boruch. I jak dodaje - Pomysł na tekst i tytuł utworu a w konsekwencji i całej płyty wziął się z realiów w jakich powstawał. Był środek pandemii i wszyscy dookoła narzekali, byli zmęczeni i pomyślałem: "co by było gdyby rzucić to wszystko i polecieć na inną planetę. Co stanie się gdy ludzie się tam osiedlą? Czy będziemy mądrzejsi i nie popełnimy ziemskich błędów z przeszłości? Czy będziemy chcieli wrócić na Ziemię? Czy może będzie to tylko lot w jedną stronę?"

Letni Poranek

Nie możemy pozwolić, aby pycha liderów i chęć zysku odebrała nam cały szacunek do drugiego człowieka. “ Zespół Skytruck na swojej płycie zatytułowanej "Lot na Marsa" w bezpośredni sposób zmierzył się tematyką okrucieństwa wojen. Gdy nagrywaliśmy piosenkę w styczniu 2021, nikomu z nas nie przyszło przez myśl, że piosenka "Letni poranek" będzie aż tak aktualna w dniu swojej premiery... - mówią muzycy zespołu. Ten utwór miał przedstawiać wizję wojny totalnej - krwawego battle royale gdzie ludzie pozbawieni nadziei na przeżycie wychodzą do ostatecznej bitwy. Jednak trzeba przyznać, że dziś jej przekaz leci prosto na Wschód. Nie możemy pozwolić, aby pycha liderów i chęć zysku odebrała nam cały szacunek do drugiego człowieka. - dodaje autor tekstu Jakub Szulc.

Roboty feat. VNM

"Roboty" - Potężny i futurystyczny singiel zespołu Skytruck. Muzycy zespołu Skytruck zawsze podkreślają, że są bardzo otwarci na różne style muzyki, dlatego podczas koncertów grupy często pojawiają się na scenie goście specjalni, związani ze sceną hip-hopową czy alternatywną. Utwór "Roboty" jest mocny i wbijający się w ucho dzięki swojej prostocie. - Powtarzający się główny riff i bardzo przestrzenne zwrotki zainspirowały mnie do zaproszenia cenionego przedstawiciela sceny hip hopowej - VNM'a. - mówi lider, gitarzysta i producent Tomek Boruch. VNM doskonale wpasował się w klimat utworu - wyjątkowe podejście do rytmu i słów oraz charakterne wykonanie sprawiły, że ta piosenka stała się idealną zapowiedzią naszej płyty, która będzie pełna kontrastów, i nieoczekiwanych zwrotów akcji. - dodaje Tomek. O tekście piosenki mówi jeden z jego autorów Jakub Szulc: Technologia zmienia nasz sposób zachowania, chcemy tego czy nie. W dzisiejszych czasach można zapytać, czy tworząc sztuczną inteligencję i upodabniając maszyny do ludzi sami nie staliśmy się podobni do maszyn - myśląc w zerojedynkowych kategoriach i wyraźnie oddzielając to co "dobre" od tego co "złe"?